Зидан: Мора да има место во францускиот состав за Бензема


5 копии

Разочаран од односот на Француската фудбалска федерација (ФФФ) кон него, Карим Бензема изрази подготвеност да игра за друга репрезентација. Веќе четврта година ...
| | веќе видена | слични

Карим Бензема жестоко реагираше на изјавата на првиот човек на Фудбалската федерација на Франција и пораката дека е завршена неговата авантура со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Фудбалската федерација на Франција, Ноел Ле Грае порача дека Карим Бензема никогаш повеќе нема да игра за „триколорите“ по што следуваше ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Француската фудбалска федерација, Ноел Ле Грат јавно го прозва Карим Бензема нагласувајќи дека „тој е магаре за кого вратите во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Францијал, Ноел Ле Грет вчера официјално ја затвори вратата во репрезентацијата за Карим Бензема. Тој порача дека ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема се огласи на социјалните мрежи откако во јавноста со коментар за неговиот репрезентативен статус излезе претседателот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Француската фудбалска федерација, Ноел Ле Грат му порача на Карим Бензема дека вратата во репрезентацијата му е затворена и за него нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зидан: Мора да има место во францускиот состав за Бензема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: