Се откажа ли Куманово од македонскиот јазик!?

3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на денешната собраниска комисија за образование истакна дека иако барале на комисијата да биде присутна ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Комисијата за образование имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Крсто Јовановски кој праша зошто позицијата гласала ...
| | веќе видена | слични

Бране Петрушевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Куманово, на својот Фејсбук профил сподели фотографии од новите патокази кои се поставени во општина Куманово на ...
| | веќе видена | слични

Ова се новите патокази поставени во општина Куманово, Република Македонија. Никаде го нема македонскиот јазик и кириличното писмо! Како македонец, НАЈОСТРО ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се откажа ли Куманово од македонскиот јазик!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: