Асад: ЕУ треба да се плаши од џихадистите кои ги поддржува, а не од бегалците

Сирискиот претседател Башар ал Асад во интервју за руската ТВ РТ изјави дека е „лицемерен” стравот на европските народи дека Турција ќе им испрати бегалци. Тој ...
| | веќе видена | слични

"Основачот на Белите Шлемови, Џејмс Ле Месурие веројатно е убиен од агенти по наредба на ЦИА или со директна вмешаност на агенцијата", рекол сирискиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Сирискиот претседател, Башар ал-Асад, во интервју за „Спутник“ ги спореди САД со нацисти што водат војна за нафта. „САД се држава која е изградена како ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Џејмс ле Мезури, основачот на организацијата што ја обучуваше сириската група за итни интервенции „Бели шлемови“ е пронајден мртов во близина на својот дом во ...
| | веќе видена | слични

Еден од основачите на невладината организација „Бели шлемови“, Британецот Џејмс ле Мезјуре, пронајден е мртов во близина на својот дом во Истанбул, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Судирот во Сирија е минијатурен модел на третата светска војна која се води посредно, рече во интервју за „РТ“ сирискиот лидер Башар ал-Асад, а пренесе „Србија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асад: ЕУ треба да се плаши од џихадистите кои ги поддржува, а не од бегалците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: