Туристи од ЕУ по „чушки“ во Пирот

Албанци со автомобил со македонски регистарски таблички му дупнале гума од автомобилот и успеале да му украдат 150.000 лева, односно 75.000 евра на бизнисмен ...
| | веќе видена | слични

Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од заедничката комисија со Македонија за историски и образовни прашања, ја оценува како исклучително тешка нејзината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбојкарот на бугарскиот клуб Хебар, македонскиот репрезентативец Александар Љафтов, вели дека се чувствува добро во Пазарџик, каде што веќе има многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев не сака да ја коментира вчершната најава на обвинителката Вилма Русковска дека ќе бара финансиска истрага за судиите во Апелацискиот суд ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 337 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 159 | | | веќе видена

Трошењата на државните пари од денеска се на увид на јавноста. Преку веб платформата „Отворени финансии“ може да се погледнат сите плаќања на државните ...
сите 140 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија ги заврши квафиликаиците за Европското првенство на третото место во групата Г што за нас е најдобар резултат во историјата кога е во прашање еден ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 375 | | | веќе видена

По одложувањето на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев во раскажа дека француското вето го уништило психолошки.„Тоа ме уништи ...
сите 269 | | | веќе видена

Ќ.С. (31) од Скопје е еден од измамниците од случајот за кој МКД.мк пишуваше дека последниве неколку месеци биле измамени десетици хотелиери, преведувачи, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристи од ЕУ по „чушки“ во Пирот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: