Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

2 копии

Болтон Вондерерс е поранешен премиерлигаш, што ја претставуваше Англија и на европската сцена, а денеска играчите на популарните „скитници“ играат во третото ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Силекс остварија значајна победа во 14. прволигашко коло совладувајќи го Шкупи со 1-0 со голот на Жеравица. Со овие три бода Кратовци се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: