Рангеловска е настрана од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ оти не игра по партиските „ноти“

Меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои се потпишале на демантот за изјавата на Нола Исмајлоска Старова која кажа јавно во емисијата „360 степени“ дека услов да се ...
| | веќе видена | слични

Изразуваме сериозна загриженост за сексизамот насочен кон пратеничките Даниела Рангелова и Нола Исмајлоска Старова изразен преку социјалните медиумите и во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на законодавниот дом и актуелен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски на својот фејсбук профил ја коментира изјавата на ...
| | веќе видена | слични

Реакција на екс претседателот на Собранието на РМ, Трајко Вељановски, по повод изјавите на Исмаиловска и Рангелова дека од сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 466 | | | веќе видена

Мишел Платини уште вчера изрази огромно жалење за неверојатната загуба на светскиот фудбал со смрта на Диего Армандо Марадона, човек кој беше негов голем ривал ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 407 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќе кукли облепени со пораки да запре родовото и семејното насилство врз жените, беа поставени вчера во центарот на Бон, Германија. Станува збор за ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рангеловска е настрана од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ оти не игра по партиските „ноти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: