ВМРО ДПМНЕ: Младите ќе го казнат СДСМ


Добар ден за еден од главните мотори и двигатели на сите битки и победи на ВМРО-ДПМНЕ, - Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, Ќе го почнам ова денешно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обраќањето на 28 Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски го започна со цитат кој совршено се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова ќе биде победа на сите млади чии срца чукаат за промени, ова ќе биде победа против оние кои сакаат бунтовноста денес да ја замолчат. Ова ќе биде победа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме влада без визија, без концепт и програма. Кај овие луѓе нема ниту идеологија, ниту кауза. Зошто тие имаат испраксирано еден па исти метод кој не е голема ...
| | веќе видена | слични

Власта не може да купи чест, достоинство и доверба со некој денар задоцнето и премало покачување. Македонецот не се продава за шака денари кои природно му ...
| | веќе видена | слични

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од ...
| | веќе видена | слични

Треба да се биде реален и да се каже дека имаме реални порази како држава и премиер кој не се срами да носи порази, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

На обраќањето на 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски потсети на предупредувањата дека изборите се време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед ...
сите 370 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 439 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 352 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 341 | | | веќе видена

СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ Оставка на Заев, слобода на народот, повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од протестот пред Владата. Вели дека има ...
сите 290 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Младите ќе го казнат СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: