Бартомеу против навивачите: Валверде е идеален тренер за оваа ера на Барселона

Првиот човек на шпанскиот шампион Барселона, Хосеп Марија Бартомеу не го дали ставот на најголемиот дел од навивачите на клубот дека тренерот Ернесто Валверде ...
| | веќе видена | слични

Шпанските медиуми се повеќе шпекулираат дека Луис Суарез ќе ја напушти Барселона на крајот од оваа сезона. Уругвајскиот напаѓач пристигна во Барселона во ...
| | веќе видена | слични

Роналд Куман ги прокоментира се почестите гласини за превземање на кормилото на Барселона, Холанѓанецот вели дека може да стане тренер на „каталонците" но само ...
| | веќе видена | слични

Роналд Куман се огласи по гласините кои го поврзуваа со кормилото на Барселона, стратегот вели дека тренерското столче на Камп Ноу е опција, но само по крајот ...
| | веќе видена | слични

Иван Ракитиќ во последниот период не добива баш многу шанса за игра кај Ернесто Валверде. Долго време во медиумите се пишува дека Ракитиќ може да ја напушти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бартомеу против навивачите: Валверде е идеален тренер за оваа ера на Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: