Франција: 2.800 жртви на свештеници-педофили ќе добијат отштета

8 копии

Добитникот на Нобеловата награда за мир за 2018 година, лекарот од Конго Денис Муквеге изјави денеска дека ниту 20 години по војната во Косово никој до сега не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Француски бискупи одобриле план за исплата на отштета на жртвите од сексуални злоставувања извршени од свештеници на Римокатоличката црква. Бискупите изгласале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот став е познат, тој е непроменет, многу пати повторен во минатото и како политичка партија, како ВМРО-ДПМНЕ, она што беше моја изјава којашто ја ...
сите 246 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи во денешното соопштение што го изнесе во јавност им порача на граѓаните кои учествуваат во проектот „Мој ДДВ“ и скенираат сметки за ...
сите 59 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 92 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 260 | | | веќе видена

Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од злоупотреби при спроведување на процесот на ветинг – порача министерката за правда Рената Дескоска. Таа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција: 2.800 жртви на свештеници-педофили ќе добијат отштета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: