Автобус се преврте настрадаа 32 туристи во Германија


9 копии
6 копии

Вчера околу 06:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Најмалку 12 лица, од кои четири деца,загинаа денеска во судир на автобус и камион во западниот дел на Словачка. Во несреќата, што се случила околу 13 часот во ...
| | веќе видена | слични

До несреќата дошло утрово пшри директен судар на автобус со камион. „Тринаесет лица загинаа, а 20 се повредени во несреќа во близина на местото  Нитријанска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобус се преврте настрадаа 32 туристи во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: