Уапсени продемократски пратеници во Хонг Конг


3 копии

Кина ја обвини Велика Британија дека долева „бензин на огнот“ откако во Лондон продемократски демонстранти ја нападнаа министерката за правда на Хонгконг. „Ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Демонстрантите забарикадирани на еден универзитет во Хонг Конг бараат владата да преземе обврска до 24 ноември да организира локални избори. Маскиран ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Велика Британија соопшти дека почнала истрага за наводниот напад врз секретарот за правда на Хонг Конг, Тереза ​​Ченг, во Лондон. Според ...
| | веќе видена | слични

Маскиран демонстрант на Кинескиот универзитет во Хонгконг утринава изјави дека владата има рок од 24 часа да го исполни нивното барање за избори. Студентите и ...
| | веќе видена | слични

Постар човек починал откако се здобил со удар во глава во текот на судирите со демонстрантите и владините приврзаници во Хонгконг, соопштиле службениците. Како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени продемократски пратеници во Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: