ВМРО ДПМНЕ: Распродажбата на здравството продолжува


13 копии

Кофинансирани специјализанти, кои за утре најавија протест пред Министерството за здравство, на кој ќе го изразат своето незадоволство од условите и договорите ...
| | веќе видена | слични

Тие напоменаа дека нивниот последен состанок бил пред четири месеци, а не пред една недела. -Кофинансираните специјализанти се посебна група но пред се се ...
| | веќе видена | слични

Групата кофинансирани специјализанти испрати реакција по вчерашната изјава на министерот Филипче. – Почитуван Министер за здравство, д-р. Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

 Како причина за протестот го наведуваат тоа што нивните специјализации не се вклопуваат во Законот за здравствена заштита. За протестот, кој беше најавен и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За в понеделник (18 ноември) кофинансираните приватни специјализанти најавија протест пред Министерството за здравство за да побараат повисока плата и поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од Зоран Заев од ден на ден ги лаже сите граѓани. Таа политика деновиве гледаме како ја спроведува и министерот за здравство, Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

„Имавме бројни состаноци со претставници на двата синдикати во здравството. Се направи една балансирана прераспределба на процентите на зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
сите 496 | | | веќе видена

Мишел Платини уште вчера изрази огромно жалење за неверојатната загуба на светскиот фудбал со смрта на Диего Армандо Марадона, човек кој беше негов голем ривал ...
сите 262 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 365 | | | веќе видена

На вчерашното интервју на Заев реагираше и претседателот Пенадаровски. Во интервју за Дојче веле вели дека решението на спорот со Бугарија е можно само со ...
сите 141 | | | веќе видена

Повеќе кукли облепени со пораки да запре родовото и семејното насилство врз жените, беа поставени вчера во центарот на Бон, Германија. Станува збор за ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Распродажбата на здравството продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: