Мицкоски во Радовиш : Потполно сум свесен дека ние не можеме се да решиме


Добар ден за еден од главните мотори и двигатели на сите битки и победи на ВМРО-ДПМНЕ, - Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, Ќе го почнам ова денешно ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДМПНЕ сѐ уште не одлучила кои ќе бидат нивните предлози за министри во техничката влада. Таа би требало да започне да работи од 3 јануари ако ...
| | веќе видена | слични

Обраќањето на 28 Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски го започна со цитат кој совршено се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова ќе биде победа на сите млади чии срца чукаат за промени, ова ќе биде победа против оние кои сакаат бунтовноста денес да ја замолчат. Ова ќе биде победа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Имаме влада без визија, без концепт и програма. Кај овие луѓе нема ниту идеологија, ниту кауза. Зошто тие имаат испраксирано еден па исти метод кој не е голема ...
| | веќе видена | слични

Власта не може да купи чест, достоинство и доверба со некој денар задоцнето и премало покачување. Македонецот не се продава за шака денари кои природно му ...
| | веќе видена | слични

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДМПНЕ сѐ уште не одлучила кои ќе бидат нивните предлози за министри во техничката Влада. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, за изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 190 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 137 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Радовиш : Потполно сум свесен дека ние не можеме се да решиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: