Мицкоски во Радовиш : Потполно сум свесен дека ние не можеме се да решиме


Добар ден за еден од главните мотори и двигатели на сите битки и победи на ВМРО-ДПМНЕ, - Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, Ќе го почнам ова денешно ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДМПНЕ сѐ уште не одлучила кои ќе бидат нивните предлози за министри во техничката влада. Таа би требало да започне да работи од 3 јануари ако ...
| | веќе видена | слични

Обраќањето на 28 Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски го започна со цитат кој совршено се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова ќе биде победа на сите млади чии срца чукаат за промени, ова ќе биде победа против оние кои сакаат бунтовноста денес да ја замолчат. Ова ќе биде победа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Имаме влада без визија, без концепт и програма. Кај овие луѓе нема ниту идеологија, ниту кауза. Зошто тие имаат испраксирано еден па исти метод кој не е голема ...
| | веќе видена | слични

Власта не може да купи чест, достоинство и доверба со некој денар задоцнето и премало покачување. Македонецот не се продава за шака денари кои природно му ...
| | веќе видена | слични

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДМПНЕ сѐ уште не одлучила кои ќе бидат нивните предлози за министри во техничката Влада. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, за изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 567 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби веројатно не знаел дека целиот Закон за јазици е испратен во Венецијанската комисија затоа што не е член на Владата, вели премиерот ...
сите 308 | | | веќе видена

Преку блокади на законски решенија, со поднесување на стотици амандмани пратениците од ВМРО-ДПМНЕ сакаат да го спречат изгласувањето на клучни закони за кои ...
сите 247 | | | веќе видена

По трагедијата којашто се случи на Белиот остров на Нов Зеланд, во која загинаа шестмина, хирурзите се борат за животите на повредените 29 пациенти, кои се ...
сите 90 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 263 | | | веќе видена

Аферата со валидниот инсулин повлекува кривична одговорност за министерот за здравство и владата на Зоран Заев. Оттука го повикуваме министерот Венко Филипче ...
сите 109 | | | веќе видена

Пенкалца, маички, капчиња и запалки со ликот на Гордана Сиљановска Давкова и логото на ВМРО-ДПМНЕ останале неплатени уште од предизборната кампања за ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Радовиш : Потполно сум свесен дека ние не можеме се да решиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: