Челси продолжи да гази и дојде до второто место во Премиер лигата (Видео)

Фудбалерите на Челси својата одлична победничка серија и ја продолжија на денешната средба против Кристал Палас која ја реализираа со 2-0 на „Стемфорд Бриџ“. ...
| | веќе видена | слични

Франк Лампард одлично диригира со тимот на Челзи. Некогашната фудбалска легенда на лондонскиот клуб, покажува дека одлично знае да го предводи тимот и од ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Челси, Френк Лампард има строга рутина која ја изведува пред натпреварите, цврсто се држи до неа, дури го шета кучето по истата маршрута и верува ...
| | веќе видена | слични

Челси продолжи со фантастичната форма во последниот месец и ова попладне прокнижи уште една победа во Премиер лигата, остварувајќи заслужен триумф над Кристал ...
| | веќе видена | слични

Денеска во првиот натпревар на саботната програма на 12. коло во Премиер лигата, Челзи дојде до нови три бода откако го совлада Кристал Палас со 2:0 (0:0). На ...
| | веќе видена | слични

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата откако со 2-0 го совлада Кристал Палас на Стемфорд Бриџ. Челси запиша три нови бода и се искачи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челси продолжи да гази и дојде до второто место во Премиер лигата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: