Оријана Фалачи: Доброволно осамена до последниот здив (ФОТО)

Најмаркантната Италијанка на 20 век сакаше да остане сама до последниот ден, до последното патување. Тоа беше нејзината желба кога се врати во родната Фиренца, ...
| | веќе видена | слични

Шелдон Јелен е извршен директор на компанијата „Белфор холдингс“, компанија за справување со катастрофи и обнова на имотот. Уште од 1985 година, долго време ...
| | веќе видена | слични

Стив Мекари стана познат по своите документарни фотографии, а можеби е најпознат по портретот на Авганистанската девојка со продорно зелени очи од 1985 година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 212 | | | веќе видена

Важно е со одобрувањето на новата методологија за проширувањето, да се определи датум за почеток на преговорите, вели вицепремиерот за евроинтеграции Бујар ...
сите 408 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 131 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 345 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оријана Фалачи: Доброволно осамена до последниот здив (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: