Турција се заканува: Од понеделник ги враќаме џихадистите во Европа!


5 копии

Анкара нема да се откаже од рускиот ракетен одбранбен систем С-400, дури и ако го набави системот „Патриот“ од САД, изјави денеска турскиот претседател Реџеп ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кипар денеска ја обвини Турција за прекршување на меѓународното право со започнување операции близу тој остров, во потрага по нафта и гас. „Фактот дека овие ...
| | веќе видена | слични

Анкара нема да се откаже од рускиот систем за противракетна одбрана S-400, дури и ако го набави американскиот систем Патриот, изјавил вчера претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американец кој се сомничи дека е член на терорист на Исламската држава ќе биде депортиран во САД откако три дена ги помина на ничија земја меѓу Турција и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сирискиот претседател, Башар ал-Асад, во интервју за „Спутник“ ги спореди САД со нацисти што водат војна за нафта. „САД се држава која е изградена како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 115 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција се заканува: Од понеделник ги враќаме џихадистите во Европа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: