“Ме силуваше кога имав 18 години и беше насилен“ - популарниот режисер повторно обвинет

Една Французинка во петокот го обвинила режисерот Роман Полански дека во 1975-та година ја силувал во Швајцарија кога имала само 18 години, објавило ...
| | веќе видена | слични

Во едно од ретките интервјуа синоќа, принцот Ендру категорично ги отфрли обвинувањата дека имал сексуални односи со Американката Вирџинија Робертс, која го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Принцот Ендрју, кој е вмешан во случајот со малолетничка проституција на сега починатиот америкаснк финансиер Џефри Ептшејн, вели дека не се сеќава дека се ...
| | веќе видена | слични

Принцот Ендру конечно јавно проговори за скандалот и педофилот милијардер Џефри Епстејн во интервју за „Би-Би-Си“, пренесува „ Метро “. Тој седна со Емили ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ден пред излегувањето на најновиот филм на Роман Полански „Обвинувам“ во Париз се одржаа протести од феминистичките движења, по што следуваше и повик за бојкот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 167 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 338 | | | веќе видена

Политичката партија ВМРО ДПМНЕ уште пред два месеци со новите статутарни измени ја укина функцијата „почесен претседател“ што ја имаа поранешните претседатели ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
сите 447 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
сите 145 | | | веќе видена

Во рамките на дводневна интензивна агенда, министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средба со потпретседателката на Европската Унија одговорна за ...
сите 467 | | | веќе видена

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири години, вели ...
сите 89 | | | веќе видена

Процесот траеше 4 години „Обвинетиот Никола Груевски, Миле Јанакиески, Александар Трајковски, Дарко Стојчевски, Трајче Петковски, Игор Бошковски виновни се...“ ...
сите 207 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ 11 години системски го уништуваше образованието на секое ниво, а денес, како опозиција продолжува со деструктивно однесување кое спротивно на ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Ме силуваше кога имав 18 години и беше насилен“ - популарниот режисер повторно обвинет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: