Нови водомери за автоматско читање во Жданец и во Трнодол

2 копии

ЈП Водовод и Канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на град Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 338 | | | веќе видена

Подмладената македонска репрезентација доживеа убедлив пораз од 32-20 од Шведска на отворањето на Светското првенство 2021 во Египет. Нема многу по што да се ...
сите 382 | | | веќе видена

Нема информации дали и кога ќе заседава Комисијата за заразни болести, за да донесе одлука дали евентуално може порано да се врати работното време на ...
сите 121 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови водомери за автоматско читање во Жданец и во Трнодол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: