ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА: Вакцина против грип од 22 ноември, во Скопје во три поликлиники


Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година, а вообичаено вакцинацијата досега почнувала ...
| | веќе видена | слични
3 копии
14 копии
8 копии

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за деградација на здравството и лекарите и негрижа за пациентите нема кредибилитет да зборува за вакцинација и здравство. Згора на ...
| | веќе видена | слични

Згора на се, опозицијата се обидува да внесе немир кај граѓаните со лажни вести дека има проблем со вакцинацијата од сезонски грип. Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 198 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА: Вакцина против грип од 22 ноември, во Скопје во три поликлиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: