Фабињо: Мечот со Сити нема да биде одлучувачки во трката за титулата


Манчестер Сити уште не може да се помири со поразот од Ливерпул, а за загубениот меч прстот е вперен во судијата Мајкл Оливер. Англија Манчестер Сити му ...
| | веќе видена | слични

Во неделата Стерлинг и Џо Гомез имаа судир во дербито помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити, а таа тензија помеѓу нив се пренесе и во репрезентацијата на Англија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рахим Стерлинг заработи суспензија и нема да игра на квалификацискиот натпревар против Црна Гора поради инцидентот кој го предизвикал со неговиот соиграч од ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми објавуваат нови информации околу случајот со Рахим Стерлинг кој беше суспендиран од репрезентацијата поради недолично однесување и нема да ...
| | веќе видена | слични

Англиските медиуми се уште се занимаваат со инцидентот кој се случи на мечот Ливерпул – Манчестер Сити. Кавгата помеѓу Стерлинг и Џо Гомез продолжи и по ...
| | веќе видена | слични

Добро познато е дека Јирген Клоп беше мета на неколку фудбалски великани пред да потпише договор со Ливерпул, а неодамна Роби Фаулер обелодени дека германскиот ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд одлучи да излезе со свој став за инцидентот кој стана топ тема во англиската спортска јавност, откако истиот одлучи и да го потврди селекторот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фабињо: Мечот со Сити нема да биде одлучувачки во трката за титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: