За Крлежа, за Македонците и за Македонија – пишува проф. Горан Калоѓера

Се приближува 80-годишнината од печатењето на Рациновите „Бели мугри’ во Самобор и треба да честита но и да ѝ се признае на македонската заедница во Република ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Крлежа, за Македонците и за Македонија – пишува проф. Горан Калоѓера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: