ПРОТЕСТ: Кочани отруено од запелни стрништа и чад од фабриката за хартија


Загаденоста на воздухот и деградирањето на животната средина беа причина денеска во Кочани да се одржи мирен протест, што го организираше неформално граѓанско ...
| | веќе видена | слични

Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со претседателот Стево Пендаровски велат дека „ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 25.000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениот воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, живееме со затворени ...
| | веќе видена | слични

Над 25,000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениов воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, полицијата затајува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на животната средина да се третира како безбедносен ризик за државата, за што ќе се дискутира на Советот за безбедност во декември кај ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски по повеќето прозивки од страна на граѓанските и невладините здруженија за заштита на животната средина одговори ...
| | веќе видена | слични

Загадената животна средина не засега сите и затоа мора овој проблем да го решаваме преку соработка и поинтензивна меѓусебна координација. Ова го нашиша денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска прими претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски имаше средба со претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на отвореното писмо упатено до ...
| | веќе видена | слични

На средбата, на која присуствуваше и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, беа разменети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, дознава „ Инфомакс“ до дипломатски извори, вклучени во процесот. Според информациите на Инфомакс, Зоран Заев ги ...
сите 284 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 182 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 195 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОТЕСТ: Кочани отруено од запелни стрништа и чад од фабриката за хартија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: