“Шетав покрај куќата и видов десет луѓе во неговата соба“ - Рио Фердинанд ги откри пикантериите од животот на Кристијано Роналдо

Малкумина од современиот спорт денес можат да се споредат со Кристијано Роналдо и Леброн Џејмс, великаните во фудбал и кошарка кои вложуваат милиони во своето ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Англија со поигра со Црна Гора со убедливи 7-0 во вчерашниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство, меѓугоа настапот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт не го криеше разочарувањето по вчерашниот натпревар со Црна Гора и убедливата победа од 7:0. „Гордиот ...
| | веќе видена | слични

Рахим Стерлинг застана во заштита на Џо Гомес и им објасни на навивачите на Англија дека тој е виновен за инцидентот на еден од последните тренинзи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рој Кин застана во одбрана на тезата на Рио Фердинанд и нагласи дека англиската јавност непотребно крена голем прав за клинчот кој го имале Рахим Стерлинг и Џо ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челси нема никакви дилеми за прашањето кој е најдобриот, го посочи неговиот идол, големиот виртуоз со фудбалската топка кој имаше блескави партии ...
| | веќе видена | слични

Серхио Рамос е еден од играчите кој има освоено голем број на титули како на клупско така и на репрезентативно ниво, но тој и понатаму е гладен и сака да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Френк Лампард направи вистинска револуција во составот на Челси потпирајќи се на млади фудбалери од младинската школа на клубот, но исто така задржа и неколку ...
| | веќе видена | слични

Во неделата Стерлинг и Џо Гомез имаа судир во дербито помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити, а таа тензија помеѓу нив се пренесе и во репрезентацијата на Англија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 114 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Шетав покрај куќата и видов десет луѓе во неговата соба“ - Рио Фердинанд ги откри пикантериите од животот на Кристијано Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: