Пеп Гвардиола непристојно се однесуваше на прес конференцијата и одби да даде конкретен одговор на провокативно прашање


Јавноста во Англија сите очи ќе ги има вперено во неделниот дерби натпревар помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити кој иако е рана фаза на првенството може да биде ...
| | веќе видена | слични

Најугледниот британски спортски медиум „Скај Спортс“ пишува дека Манчестер Сити е подготвен да го пушти Лерој Сане во Баерн Минхен следното лето. Германскиот ...
| | веќе видена | слични

Чаби Алонсо имаше блескава фудбалска кариера во која успеа да ги освои сите најважни трофеи кои можат да се освојат во фудбалот, започнувајќи од Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Главната цел на Јувентус оваа сезона е да ја освои Лигата на шампиони, а доколку тоа не се случи, Маурицио Сари ќе добие отказ, тврди „Еуроспорт“. Познатиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Манчестер Сити дефинитивно е во потрага по централен стопер и во јануарскиот преоден рок, Пеп Гвардиола веројатно ќе донесе најмалку еден играч на оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
сите 447 | | | веќе видена

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен во претседателската палата „Каса Росада“ во Буенос Аирес, илијадници фанови поминуваат и му оддаваат почит на ...
сите 255 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 437 | | | веќе видена

„АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд признаа грешка при тестирањето на нивната вакцина, па затоа прелиминарните резултати на ефикасноста сега се ...
сите 272 | | | веќе видена

„Ако мислите на присуството на бугарската војска овде, тогаш тоа е јасно дефинирано, не само во нашата историографија, туку и во европската како окупација“ ...
сите 213 | | | веќе видена

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
сите 71 | | | веќе видена

Поранешниот командант на УЧК, а подцна претседател во оставка на Косово, Хашим Тачи, бил испрашуван трипати пред да биде уапсен и однесен во одделот за ...
сите 68 | | | веќе видена

Повеќе кукли облепени со пораки да запре родовото и семејното насилство врз жените, беа поставени вчера во центарот на Бон, Германија. Станува збор за ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеп Гвардиола непристојно се однесуваше на прес конференцијата и одби да даде конкретен одговор на провокативно прашање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: