Леброн рамо до рамо со легендарните Мелоун и Абдул-Џабар, Јокиќ и Богдановиќ донесоа драматични победи за Денвер и Јута (Видео)


Многу возбудувања, интересни дуели, рекорди, фантастични индивидуални учиноци донесоа петочните натпревари во НБА лигата. Лос Анџелес Лејкерс ја продолжи ...
| | веќе видена | слични

Поминаа повеќе од 15 години откако Мајкл Џордан ја заврши НБА-кариерата. Легендарниот Џордан беше незадржлив и со Чикаго булс освои шест титули, а многупати ги ...
| | веќе видена | слични

Мајами, 13. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на Филадeлфија потешко од очекувањата го победија Кливленд 99:97, а последните поени на мечот ги постигна Џоел ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леброн рамо до рамо со легендарните Мелоун и Абдул-Џабар, Јокиќ и Богдановиќ донесоа драматични победи за Денвер и Јута (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: