Тим: Несреќа и привилегија е што играме против „големата тројка“


Тенисерот од Австрија Доминик Тим ќе има тешка задача на завршниот АТП турнир во сезоната. На Мастерсот во Лондон Тим се наоѓа во групата „Бјерн Борг“ заедно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Австриецот Доминик Тим е вториот финалист на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако во полуфиналето го победи Александер Зверев. Тим за еден час и 35 минути ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим ќе игра во финалето против Гркот Циципас на завршниот АТП Мастерс кој се игра во Лондон. Откако Циципас му одржа лекција на Роџер Федерер во два ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим ќе игра за првата титула во кариерата на завршните АТП турнири по победата во два сета против Александер Зверев. Австриецот славеше со 7:5, 6:3 и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тим: Несреќа и привилегија е што играме против „големата тројка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: