Постигнат е договор за формирање на новата косовска влада

2 копии
3 копии

Професорот по меѓународно право – Блерим Река, кој беше и кандидат за претседател на последните претседателски избори во земјава, е еден од тројцата можни ...
| | веќе видена | слични

Косовските медиуми пренесуваат дека кандидатот на минатите претседателски избори во Македонија, Блерим Река, да биде назначен за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Република Македонија, Блерим Река е меѓу тројцата кандидати за позицијата министер за надворешни работи на Косово. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Македонија, професорот по меѓународно право Блерим Река, е еден од тројцата кандидати за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постигнат е договор за формирање на новата косовска влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: