Нов циклон ја зафати Македонија: Се очекуваат нови врнежи


2 копии

Променливо облачно време прогнозираат за денеска метереолозите. Во котлините се очекува магла, а на исток сончеви периоди. Ќе дува слаб југоисточен ветер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
16 копии

Охрид, 16 . ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено до значително облачно краткотрајно со сончеви периоди, по одделни котлини со слаба магла. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
сите 495 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 387 | | | веќе видена

Мишел Платини уште вчера изрази огромно жалење за неверојатната загуба на светскиот фудбал со смрта на Диего Армандо Марадона, човек кој беше негов голем ривал ...
сите 264 | | | веќе видена

Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
сите 234 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов циклон ја зафати Македонија: Се очекуваат нови врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: