Општина Кисела Вода се гордее со ДУП-от според кој ќе се изградат 100 згради


Наместо да биде гордост за општината, како што се надевале советниците за просторно планирање од општина Кисела Вода, новиот урбанистички план на Општина ...
| | веќе видена | слични

На 550.000 квадратни метри бруто површини, во скопски Расадник ќе никне нова населба со над 100 згради, училишта, катни гаражи, поликлиники и градинка. Сето ...
| | веќе видена | слични

Последниве денови во јавноста е актуелен планот за изградба на 100 згради на засега празниот простор во Кисела Вода во Расадник. Тука се предвидува реализација ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода со цел да овозможи безбедно и непречено движење на пешаците и велосипедистите на тротоарите започна голема акција за кастрење на ...
| | веќе видена | слични

Фирмата „ССИ Инвестмент“ бара да биде поништен ревидираниот Детален урбанистички план „Даре Џамбаз“, кој Општина Центар го донесе во јуни годинава. Еден месец ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Плоштад, паркинг места, две катни гаражи, градинка и поликлиника се предвидени во ДУП-от за Расадник, вели градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип ...
| | веќе видена | слични

Актуелна е темата со ДУП-от во Расадник каде што локалните власти во Кисела Вода се во постапка на носење на план со кој се предвидува изградба на над 100 ...
| | веќе видена | слични

Герила акција спроведоа урбани уметници во општината Кисела Вода во реонот на Расадник откако локалната самоуправа согласно новиот ДУП предвидува изградба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кисела Вода се гордее со ДУП-от според кој ќе се изградат 100 згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: