Американскиот малопродажен гигант „Сирс“ затвора третина од своите продавници

Американската компанија „Трансформ Холдко“, сопственик на „Сирс“ и „Кејмарт“, затвора 96 продажни локации или околу третина од сите свои продавници на двата ...
| | веќе видена | слични

Ујгурски активисти вчера соопштија дека поседуваат докази за постоење на дури 500 логори и затвори кои досега биле непознати. Според нив, кинеските власти ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема прашање кое што ја тангира ...
сите 596 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 215 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Текот на наставата во второто полугодие и реформските процеси во образованието беше тема на разговорот со Здружението на директори од основни и средни ...
сите 499 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 293 | | | веќе видена

Тешко е да се предвиди точниот датум кога вакцините од КОВАКС механизмот би пристигнале во Република Северна Македонија. Во едно неодамнешно соопштение, КОВАКС ...
сите 434 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот малопродажен гигант „Сирс“ затвора третина од своите продавници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: