Познати составите за мечот Вардар- Кјелце: „Црвено црните“ речиси комплетни го дочекуваат противникот (Фото)


Македонскиот и европскиот ракометен шампион, Вардар речиси комплетен ќе го пречека тимот на Кјелце на денешната средба која ќе се одигра во 17:30 часот во ...
| | веќе видена | слични

Минатогодишниот дерби натпревар меѓу Кјелце и Вардар кој се одигра во Полска донесе многу тензија на теренот и дури две исклучувања на теренот, но исто така и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вардар попладнево му гостува на Кјелце во рамките на 8.коло од Лигата на шампионите. Пред една недела овие две екипи одиграа без победник 28:28 во салата „Јане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати составите за мечот Вардар- Кјелце: „Црвено црните“ речиси комплетни го дочекуваат противникот (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: