Пендаровски: Ќе бидам гласен поддржувач на граѓанските иницијативи за заштита на животната средина


Јас, како претседател на Република Северна Македонија, се ставам на располагање за да помогнам во активностите, да бидам гласен поддржувач на граѓанските ...
| | веќе видена | слични

Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со претседателот Стево Пендаровски велат дека „ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 25.000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениот воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, живееме со затворени ...
| | веќе видена | слични

Над 25,000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениов воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, полицијата затајува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на животната средина да се третира како безбедносен ризик за државата, за што ќе се дискутира на Советот за безбедност во декември кај ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски по повеќето прозивки од страна на граѓанските и невладините здруженија за заштита на животната средина одговори ...
| | веќе видена | слични

Загадената животна средина не засега сите и затоа мора овој проблем да го решаваме преку соработка и поинтензивна меѓусебна координација. Ова го нашиша денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска прими претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски имаше средба со претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на отвореното писмо упатено до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 270 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Ќе бидам гласен поддржувач на граѓанските иницијативи за заштита на животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: