Пендаровски: Ќе бидам гласен поддржувач на граѓанските иницијативи за заштита на животната средина


Јас, како претседател на Република Северна Македонија, се ставам на располагање за да помогнам во активностите, да бидам гласен поддржувач на граѓанските ...
| | веќе видена | слични

Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со претседателот Стево Пендаровски велат дека „ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 25.000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениот воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, живееме со затворени ...
| | веќе видена | слични

Над 25,000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениов воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, полицијата затајува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на животната средина да се третира како безбедносен ризик за државата, за што ќе се дискутира на Советот за безбедност во декември кај ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски по повеќето прозивки од страна на граѓанските и невладините здруженија за заштита на животната средина одговори ...
| | веќе видена | слични

Загадената животна средина не засега сите и затоа мора овој проблем да го решаваме преку соработка и поинтензивна меѓусебна координација. Ова го нашиша денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска прими претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски имаше средба со претставници на здружени граѓански организации и инцијативи, потписници на отвореното писмо упатено до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Ќе бидам гласен поддржувач на граѓанските иницијативи за заштита на животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: