НБА: Демант од Голден стејт дека Кари ја пропушта сезоната


Составот на Бостон Селтикс ја продолжи победничката серија (седма во низа) и славеше на гостувањето во Тексас кај Сан Антонио Спарс со 135-115, но овој триумф ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејвард заедно со Демаркус Казнс се најголемите малери во НБА лигата. Крилото на најтрофејниот тим во НБА лигата, пред две ...
| | веќе видена | слични

Далас со 138:122 славеше на гостувањето кај Мемфис, а главна ѕвезда и на овој меч беше Лука Дончиќ. Лука Дончиќ има одличен старт на својата втора сезона во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Демант од Голден стејт дека Кари ја пропушта сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: