ЦЕЛ ОД 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Алибаба се спрема да излезе на берзата во Хонг Конг

Компанијата која во моментов ја држи водечката позиција во светот кога станува збор за вредноста на собрани средства при иницијална јавна понуда, имајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вкупното финансирање на кинеската реална економија (TSF) надвор од конвенционалното банкарско кредитирање на крајот на октомври изнесуваше 219,6 трилиони јуани ...
| | веќе видена | слични

Останато

По речиси две децении, со усвојувањето на Законот за попис и потпишувањето на Указот од страна на претседателот на државата, се исполнети сите нормативни ...
сите 573 | | | веќе видена

Западен Балкан е на списокот на заедничките надворешно-политички приоритети на новата американска администрација и на Германија, беше истакнато во телефонскиот ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 365 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 259 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 331 | | | веќе видена

Тешко е да се предвиди точниот датум кога вакцините од КОВАКС механизмот би пристигнале во Република Македонија. Во едно неодамнешно соопштение, КОВАКС најави ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕЛ ОД 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Алибаба се спрема да излезе на берзата во Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: