Чудото од Балкан - наскоро „Мини - ЕУ“?


Има германска ЕУ. А има и француска ЕУ. Има Америка на Трамп. Но има и Америка на никогаш-Трамп. Нашата претстава за ЕУ и НАТО е впечаток од минатото. Колумна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
3 копии

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува идејата за „малиот Шенген“, тврди белградскиот весник „Блиц“. Според „Блиц“, Макрон на средбата со српскиот ...
| | веќе видена | слични

Двајца министри на српската Влада денеска се огласија во однос на Договорот од Охрид за олеснување и побрз проток на стоки, луѓе услуги и капитал меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 200 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 237 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 364 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Некои знаци се навистина компатибилни , а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст , туку ако ја ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чудото од Балкан - наскоро „Мини - ЕУ“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: