Финалето на ЛШ во 2024, ќе се игра во Њу Џерси?

2 копии

Жалбата на Манчестер Сити во Арбитражниот суд против истрагата на УЕФА за финансиски фер-плеј беше одбиена. Англискиот шампион се обиде да ја запре истрагата ...
| | веќе видена | слични

Англиските медиуми пишуваат дека најновата одлука на Судот за спортска арбитража во Лозана ја одбил жалбата на англискиот шампион Манчестер сити и сега тие се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер Сити не успеа преку Судот за спортска арбитража да ја блокира истрагата на УЕФА за финансиски фер-плеј, нивната жалба е одбиена. Манчестер Сити ...
| | веќе видена | слични

Судот за спортска арбитража во Лозана ја оцени иницијативата на Манчестер Сити да се стопира нивниот случај за финансискиот фер-плеј како „неприфатлива“. Сити ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 152 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финалето на ЛШ во 2024, ќе се игра во Њу Џерси?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: