Вардар против Кјелце скоро комплетен! (ФОТО)


Минатогодишниот дерби натпревар меѓу Кјелце и Вардар кој се одигра во Полска донесе многу тензија на теренот и дури две исклучувања на теренот, но исто така и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кјелце ја продолжи доминацијата на домашен терен во дуелите со Вардар и вечерва славеше по петти пат во арената на легионерите. Полскиот првак го декласира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Не престануваат реакциите на последното интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, во кое вели дека „бугарската војска не била фашистичка и ...
сите 268 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 208 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 183 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар против Кјелце скоро комплетен! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: