Си направи ли Владата потег против самата себе со одлуката во корист на најголемиот должник ТЕ-ТО

На адреса на државата од акционерите во Топлификација ќе стигне тужба. Ова станува јасно од известувањето на Здружението за заштита на правата на акционерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението за заштита на правата на акционерите во „Топлификација“ АД Скопје испрати допис до Владата и Обвинителството, каде што се поставени неколку прашања ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Акционери од Топлификација испратиле допис до Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески во кој го прашуваат дали по допрен глас ќе почне истрага за, како ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Никако да се намали долгот на должниците кон Упаравата за јавни приходи. На најновата листа повторно звучни и познати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгот се трупа, а познати фирми и јавни претпријатија, но и бизнисмени се на листата најголеми должници кон државата. Прв на црната листа на Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлучувачки 48 часа за европската иднина на Македонија Комисијата на историчари направи исчекор. 14 записници се усвоени откри премиерот Заев. Според него, ...
сите 472 | | | веќе видена

Во велешката болница иако не драстично, сепак последниве денови постепено опаѓа бројот на хоспитализирани. Денеска се 60 хоспитализирани, а завчера беа 68. ...
сите 369 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени, изјави Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, на новинарско прашање ...
сите 191 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 40 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов, директорот на ЦУК во своето гостување во Студио 10, на новинарско прашање, што беше полесно да кршите ќерамиди со глава или да ја водите оваа ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си направи ли Владата потег против самата себе со одлуката во корист на најголемиот должник ТЕ-ТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: