Си направи ли Владата потег против самата себе со одлуката во корист на најголемиот должник ТЕ-ТО

На адреса на државата од акционерите во Топлификација ќе стигне тужба. Ова станува јасно од известувањето на Здружението за заштита на правата на акционерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението за заштита на правата на акционерите во „Топлификација АД- Скопје“ испрати допис до Владата и Обвинителството каде се поставени неколку прашања во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Акционери од Топлификација испратиле допис до Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески во кој го прашуваат дали по допрен глас ќе почне истрага за, како ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Никако да се намали долгот на должниците кон Упаравата за јавни приходи. На најновата листа повторно звучни и познати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгот се трупа, а познати фирми и јавни претпријатија, но и бизнисмени се на листата најголеми должници кон државата. Прв на црната листа на Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со доделената државна помош на осомничената фирма од управата за финансиска полиција ТЕ-ТО, акционерите на „Топлификација“ решија јавно да постават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си направи ли Владата потег против самата себе со одлуката во корист на најголемиот должник ТЕ-ТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: