Српска листа мора да го признае Косово, ако сака да биде во Владата на Курти

Потпретседателот на Движењето Самоопределување (ВВ) Бесник Бислими вели дека идната Влада на Косово, која ќе ја предводи лидерот на ВВ Албин Курти, може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Професорот по меѓународно право – Блерим Река, кој беше и кандидат за претседател на последните претседателски избори во земјава, е еден од тројцата можни ...
| | веќе видена | слични

Косовските медиуми пренесуваат дека кандидатот на минатите претседателски избори во Македонија, Блерим Река, да биде назначен за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Република Македонија, Блерим Река е меѓу тројцата кандидати за позицијата министер за надворешни работи на Косово. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Македонија, професорот по меѓународно право Блерим Река, е еден од тројцата кандидати за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 166 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српска листа мора да го признае Косово, ако сака да биде во Владата на Курти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: