Арифи: Имам обврска да го завршам мандатот како градоначалник, потоа се отворени сите опции


7 копии

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи, која е втор мандат на чело на оваа општина, вели дека ќе го заврши мандатот како градоначлник на Тетово, а потоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од неофицијални извори дознаваме дека во Тетово вечерва има тајна средва помеѓу премиерот Зоран Заев, лидерот на ДУИ Али Ахмети, градоначалничката на Тетово ...
| | веќе видена | слични

Во Тетово вечерва има важни гости.Дали станува збор за средба помеѓу премиерот Зоран Заев, лидерот на ДУИ Али Ахмети и градоначалничката на Тетово Теута Арифи ...
| | веќе видена | слични

–Невладините организации „Екогерила“ и „ЦБС Лоја“ од Тетово со герила-акција изразија јавен револт кон Општина Тетово за несправувањето со големиот број ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи, која е втор мандат на чело на оваа општина, во неколку наврати се споменува како иден амбасадор во Соединетите ...
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 198 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арифи: Имам обврска да го завршам мандатот како градоначалник, потоа се отворени сите опции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: