Заев: Започнува комплетна санација на колекторскиот систем во охридско-струшкиот регион


11 копии

После неполна година подготовки и барање најдобри решенија и финансиски средства за реализација, почнаа работите на санација на колекторскиот систем во ...
| | веќе видена | слични

Со проектот за „Изградба на пречистителна станица и колекторски систем”, Битола ќе добие пречистителна станица со која е предвидено собирање и третирање на ...
| | веќе видена | слични

Финистерството за финансии, преку единицата за централно финансирање и склучување на договори, го објави тендерот „Изградба на пречистителна станица и ...
| | веќе видена | слични

Со објавата на тендерот за избор на изведувач за изградба на пречистителна станица во Битола практично почна реализацијата на уште еден капитален проект за ...
| | веќе видена | слични

По напрвениот увид во состојбата на колекторскиот систем во охридско-струшкиот регион, премиерот Зоран Заев објави дека стартуваат активностите на санација на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 9. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Започнува комплетна санација на колекторскиот систем за заштита на Охридското Езеро, порача од Охрид македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев објави дека после една година поготовки, почнуваат работите на санација на колекторскиот систем во охридско-струшкиот регион за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Започнува комплетна санација на колекторскиот систем во охридско-струшкиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: