Eврогол на Махмудов за победа на Пјуниќ (ВИДЕО)


На денешен ден пред седум години Златан Ибрахимовиќ го постигна најдобриот гол во неговата кариера, но и еден од најдобрите воопшто во фудбалот. Во судиското ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ на денешен ден пред точно седум години го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот, кој англиските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Неповторливиот Златан Ибрахимовиќ, на денешен ден пред точно седум години го постигна својот најубав гол во кариерата и со сигурност претендент за најубав гол ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Натпреварот меѓу Понте Прета и Фигуиренсе стана топ тема во бразилската спортска јавност во изминативе 48 часа, од едноставна причина што едно видео од оваа ...
| | веќе видена | слични

Понте Прета загуби ја свој терен од Фигуренсе со 1:3, но домаќините беа многу незадоволни од судењето. Иако имаа два гола негатива, Понте Прета во 92 минута ...
| | веќе видена | слични

Четири голови и две асистенции забележаа македонските фудбалери кои настапуваат во странство изминатиов викенд. Албанија Стружанецот Егзон Белица донесе ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот репрезентативец, Милан Ристовски игра во извонредна форма во актуелнава сезона во дресот на словачкиот прволигаш Нитра на кого му донесе уште една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Не престануваат реакциите на последното интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, во кое вели дека „бугарската војска не била фашистичка и ...
сите 263 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 309 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 166 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Eврогол на Махмудов за победа на Пјуниќ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: