„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

3 копии
10 копии
2 копии

Преполни сали, голема медиумска покриеност и редици се впечатоците од азиската премиера и проекциите на македонскиот филм „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, гостуваше дел од актерската екипа од најновот филмско остварување на Милчо Манчевски, „Врба“ – Никола ...
| | веќе видена | слични

„Мајка не раѓа, мајка сака“, едноставната, но топла и вистинита порака на режисерот Милчо Манчевски во филмот „Врба“ веднаш ја освои целата домашна јавност. ...
| | веќе видена | слични

Не знам точно што ме влече постојано да се враќам, ама не е ни важно. Доматите веќе ги снема, освен оние од старо семе, или оние во Чамо. Ме радуваат нови ...
| | веќе видена | слични

Во ексклузивно интервју за Фактор, режисерот Милчо Манчевски зборува за филмот „Врба“, за Скопје, за македонскиот табиет. „Убаво е кога добро ќе си ја завршиш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“ гости во студиото беа актерите во последниот филм на Милчо Манчевски, „Врба“ – Никола Ристески и Ненад Нацев, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 193 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: