Лејкерси како во 2011, рекорд на кариерата на Дончиќ! (ВИДЕО)


Екипата на Хјустон Рокетс го доби дербито на вечерва во НБА лигата против составот на Лос Анџелес Клиперс. Клубот од Тексас славеше во „Тојота Центарот“ со ...
| | веќе видена | слични

Бостон, 14. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Седум натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Џејмс Харден блескаше против ЛА Клиперс, Бостон ја продолжија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лос Анџелес Лејкерс го совлада Голден Стејт со 120:94, доцна синоќа во НБА лигата триумфираа и шампионите Торонто Репторс кои беа подобри од Портланд Трејл ...
| | веќе видена | слични

Со клучното положување на Жа Морант, Мемфис гризлис издвои минимална победа против Шарлот хорнетс со конечни 119:117. Бекот на Мемфис во обид да се прослави ...
| | веќе видена | слични

Уште една неверојатна партија на Џејмс Харден за Хјустон во еден од синоќешните седум натпревари од НБА лигата. Хјустон на домашен терен славеше против ЛА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

 Во Францускиот Сенат се одржува посебен состанок на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, посветен на темата „Европските ...
сите 384 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 202 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерси како во 2011, рекорд на кариерата на Дончиќ! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: