Помпео: НАТО мора да се менува или ќе биде надминато

Се очекува НАТО да ја промени својата политика поради евентуални хибридни закани кои доаѓаат од Русија, пренесува „Спутник“. Како што наведува руската ...
| | веќе видена | слични

НАТО би требало да ја ревидира политиката поради хибридните закани кои доаѓаат од Русија, соопшти истражувачкиот колеџ на алијансата, а пренесе „Спутник“.Како ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар се сретна со францускиот министер за надворешни работи Жан Ив Ле Дријан во Вашингтон, на маргините на министерскиот состанок на ...
| | веќе видена | слични

Освен за напорите за траен пораз на исламската држава, тие разговарале и за важноста на НАТО и на трансатлантската соработка. „Секретарот Помпео и министерот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

– Постојат стандарди кои мора да се исполнат кога е во прашање цивилната инфраструктура и телекомуникација, како што е 5Г. Тоа се однесува и на новите идни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Трамп планира да зборува на самитот за трошоците во одбраната и заканите, „од оние во сајбер-просторот, оние што ја насочуваат нашата инфраструктура и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се нервозни, па штом ќе се најдат во офсајд или наидат на отпор во јавноста заради погрешните политики, веднаш го ...
сите 714 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските професори од сите ...
сите 536 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 236 | | | веќе видена

Португалското претседателство со Европската Унија го смета процесот на проширување како важно прашање и ќе направи сѐ што е во негова моќ, да се динамизира ...
сите 191 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ преку социјалните мрежи негираше дека расизам во дуелот со Лукаку, но најде начин и да го пецне напаѓачот на Интер. Италија На синоќешното ...
сите 87 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 187 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: НАТО мора да се менува или ќе биде надминато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: