Блумберг се вклучува во трката за кандидат на демократите на претседателските избори


Американскиот милијардер и поранешен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, испрати уште појасен сигнал дека ќе се вклучи во трката за кандидат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјално поранешниот њујоршки градоначалник и актуелен мултимилијардер, се уште се нема приклучено во трката за претседателски кандидат на демократите. Исто ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Поранешната американска државна секретарка и поразена претседателска кандидатка на минатите избори, Хилари Клинтон, тврди дека е „под голем притисок“ да го ...
| | веќе видена | слични

Американската демократска партија изгледа дека повторно е во паника, бидејќи позицијата на Џозеф Џо Бајден не е најсјајна пред вантрепартиските избори за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешната демократска кандидатка за американски претседател, Хилари Клинтон, не ја исклучува можноста повторно да се кандидира за претседател на САД, пишува ...
| | веќе видена | слични

Поранешната американска државна секретарка и кандидатка на претходните претседателски избори, Хилари Клинтон, изјави дека е под голем притисок да го предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блумберг се вклучува во трката за кандидат на демократите на претседателските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: