Венгер: Идната недела на разговори со Баерн


Легендата на германскиот фудбал Лотар Матеус го сподели својот став за тоа кој треба да биде нов тренер на Баерн Минхен. Баварците се разделија со Нико Ковач ...
| | веќе видена | слични

Германските медиуми од ден во ден шпекулираат за тоа кој би можел да го замени Нико Ковач на клупата на Баерн. Како потенцијални кандидати констатно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Арсен Венгер минатата недела стана топ тема во светската спортска јавност, откако медиумите најпрво го отпишаа од трката за тренерското столче во Баерн Минхен, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 201 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер: Идната недела на разговори со Баерн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: