Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски го освојува светот

10 копии
2 копии

Преполни сали, голема медиумска покриеност и редици се впечатоците од азиската премиера и проекциите на македонскиот филм „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, гостуваше дел од актерската екипа од најновот филмско остварување на Милчо Манчевски, „Врба“ – Никола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мајка не раѓа, мајка сака“, едноставната, но топла и вистинита порака на режисерот Милчо Манчевски во филмот „Врба“ веднаш ја освои целата домашна јавност. ...
| | веќе видена | слични

Не знам точно што ме влече постојано да се враќам, ама не е ни важно. Доматите веќе ги снема, освен оние од старо семе, или оние во Чамо. Ме радуваат нови ...
| | веќе видена | слични

Во ексклузивно интервју за Фактор, режисерот Милчо Манчевски зборува за филмот „Врба“, за Скопје, за македонскиот табиет. „Убаво е кога добро ќе си ја завршиш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне ...
сите 300 | | | веќе видена

Има ли притисок во владината коалиција по блокадата од Бугарија во евроинтеграциите и по интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС? Либерлано димекратската ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски го освојува светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: