Астрономски календар: Тече 313-иот ден од 2019-та


6 копии
6 копии

Најмалата планета на Сончевиот Систем, Меркур, која е и најблиску до Сонцето, завчера приреди ретко небесно шоу кога помина помеѓу Земјата и Сонцето и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преминот на Меркур, привидното движење на таа планета преку Сонцето кој вчера траеше неколку часа го снимила НАСА која ги набљудува нашите ѕвезди и планети од ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден планетата Меркур, која е една од двете планети кои се поблиску до сонцето од Земјата, помина пред сонцето во позиција која можеше да ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше возбудлив ден за астрономите и вљубениците во астрономијата. Имавме прилика да видиме редок небесен феномен. Планетата Меркур вчера помина меѓу ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 190 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 449 | | | веќе видена

Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
сите 280 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 112 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски календар: Тече 313-иот ден од 2019-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: