Астрономски календар: Тече 313-иот ден од 2019-та


7 копии
2 копии

Преминот на Меркур, привидното движење на таа планета преку Сонцето кој вчера траеше неколку часа го снимила НАСА која ги набљудува нашите ѕвезди и планети од ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден планетата Меркур, која е една од двете планети кои се поблиску до сонцето од Земјата, помина пред сонцето во позиција која можеше да ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше возбудлив ден за астрономите и вљубениците во астрономијата. Имавме прилика да видиме редок небесен феномен. Планетата Меркур вчера помина меѓу ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Следниот понеделник ќе биде единствена можност да бидеме сведоци на најголемиот астрономски настан во годината, кога планетата Меркур ќе помине пред ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник, 11 ноември, ние Земјаните, ќе имаме можност да посведочиме редок астрономски феномен кога Меркур ќе помина пред дискот на Сонцето. Неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски календар: Тече 313-иот ден од 2019-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: